Jak zrobić mema?

Mema można zrobić w trzech prostych krokach:

  1. Dodaj własny obrazek tła lub wybierz z galerii,
  2. Dodaj tekst w dowolnym miejscu,
  3. Zapisz obrazek jako prywatny lub publiczny.

Kliknij i zrób mema

Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis (krok po kroku) a także listę zalet naszego narzędzia do tworzenia memów:

Co wyróżnia generator na Stejku?

Przygotowanie internetowego mema wydaje się dość proste – w końcu to tylko obrazek z nałożonym na niego tekstem. Nie każdy jednak komfortowo czuje się z obsługą programów graficznych, a te najprostsze, np. Paint, niestety nie posiadają ważnej cechy – nie ma w nich czcionki charakterystycznej dla memów. Na naszej stronie przygotowaliśmy prosty w obsłudze mem generator, za którego pomocą można stworzyć mema z własnym tłem i tekstem w dowolnym miejscu.

1. Własne tło mema

Pierwszym etapem jest wybór gotowego tła z galerii znanych memów lub wczytanie własnego obrazka. Własne tło można dodać poprzez wgranie go z komputera (w mobilnej wersji z galerii na telefonie lub przez zrobienie zdjęcia) lub wklejenie linka bezpośrednio do zdjęcia lub do strony, gdzie ten obrazek się znajduje (wyświetli się wtedy siatka obrazów, które nasz robot znalazł na tej stronie i zakwalifikował jako nadające się do użycie w tle mema).

2. Tekst w dowolnym miejscu

Po wgraniu tła możemy dodać tekst do obrazka. Większość generatorów memów oferuje dodanie tekstu tylko na górze i/lub na dole obrazka. Jest to z jednej strony dobre podejście, wystarczające w dużej ilości przypadków. Jednak kiedy chcemy przesunąć tekst w inne miejsce, obrócić go pod kątem lub po prostu dodać więcej pól tekstowych (np. aby wstawić tekst w komiksowe dymki) – mamy uwiązane ręce. Generator memów na Stejk.org pozwala na dodanie dowolnej liczby pól tekstowych, a każde z nich może mieć własny rozmiar czcionki, jej kolor czy font. Pola tekstowe można obracać i ustawiać w dowolnym miejscu. W tym momencie wiemy już, jak zrobić mema, ale to nie koniec możliwości tego generatora. Pamiętaj, że logo Stejka możesz przesuwać góra-dół – przydane jeśli logo zasłania tekst.

3. Naklejki na memie

Aby urozmaicić naszego mema, możemy dodać przy pomocy generatora tzw. naklejki, czyli małe obrazki przedstawiające np. postacie z komiksów z serii Rage – czyli twarze znane z memów, przedstawiające emocje i typowe zachowania w różnych sytuacjach. Ich ilość również jest dowolna, można je skalować i obracać. Aby wejść w tryb skalowania/obracania należy dwukrotnie kliknąć na naklejce.

4. Prywatny mem czy publiczny?

Gdy dodamy już pola tekstowe i naklejki, czas na zapisanie naszego dzieła. Jeśli stworzyłeś mema, który może spodobać się innym – po prostu kliknij „Zapisz”. Jeśli jednak mem należy do tych bardziej „osobistych”, tj. zawiera informacje, które nie chcesz by było publiczne lub jeśli znajduje się na nim nagość, której nie pokazał byś rodzicom, zaznacz pole „Obrazek prywatny” – będziesz mógł go pobrać ale nie zostanie on opublikowany w naszej galerii a także po niedługim czasie zostanie usunięty z naszego serwera.

5. Zapisz mema lub udostępnij

Przed zapisem możesz ustawić tytuł, pod jakim będzie widoczny w naszej galerii memów, domyślnie jest to pierwszy tekst, jaki umieścisz na memie. Po zapisaniu mema możesz go pobrać na dysk swojego urządzenia, a jeśli nie oznaczyłeś go jako „Obrazek prywatny”, pojawi się również przycisk „Opublikuj mema na Facebooku”.


Opublikowano

w

przez

Tagi: