Czcionka do memów

Widzisz tę czcionkę prawie na każdym internetowym memie, więc już od dawna jej kształt potrafi zdefiniować dowolne zdjęcie jako mem – zaraz dowiesz się jak się nazywa oraz gdzie ją znaleźć.

Impact – to nazwa czcionki używanej w memach. Nie jest to żadna wymyślna czcionka i możesz ją znaleźć np. w programie Paint na swoim komputerze, lub pobrać ją z sieci bez żadnych opłat.

Nie musisz jej szukać w internecie (ale jeśli chcesz ją pobrać, listę miejsc znajdziesz na końcu artykułu), jest ona domyślnie dostępna w systemie Windows jak i w systemie iOS na urządzeniach firmy Apple. Odnajdziesz ją np. w najpopularniejszym programie graficznym na Windowsa –  „Paint”:

Czcionka do memów w przykłądowym programie Paint
Czcionkę do memów znajdziesz w Paincie – dodaj pole tekstowe i wybierz z listy rozwijanej

Zatem jeśli umiesz w Painta, do dzieła! Jeśli nie, zapraszamy oczywiście do użycia generatora memów na Stejku – po dodaniu pola tekstowego, odnajdź przycisk „Zmień czcionkę” i z listy rozwijanej wybierz Impact, która jest czcionką bezszeryfową, bardziej czytelną na obrazkach które stanowią różnobarwne, kontrastujące z tekstem tło. Aby zwiększyć czytelność czcionki na obrazku, warto również sprawdzić, co da zwiększenie obramowania tekstu, a także koloru obramowania (choć standardowy zestaw białej czcionki z czarnym obramowaniem sprawdza się w zdecydowanej większości przypadków, i nie ma potrzeby zmieniać tych ustawień). Polecamy za to operować jej wielkością, tak by była dobrze widoczna na memie.

Skąd pobrać czcionkę do memów?

Czcionkę możesz pobrać z poniższych stron:


Opublikowano

w

przez

Tagi: